Virtualizace

Snížíme náklady na provoz IT virtualizací serverů, aplikací i desktopů a zvýšíme odolnost před následky výpadků jednotlivých komponent.

Co je virtualizace?

Virtualizací rozumíme provozování několika oddělených virtuálních počítačů na jednom fyzickém hardwaru.

Virtuálními počítači mohou být jak servery, tak i klientské stanice. To s sebou přináší mnoho výhod, které doposud nebyly k dispozici nebo byla jejich implementace příliš náročná nebo nákladná z pohledu financí a/nebo lidských zdrojů.

Co mi virtualizace nabízí?

Bezesporu snadnou správu celé infrastruktury serverů, případně desktopů, možnost vysoké dostupnosti (automatické spuštění virtuálních strojů na jiných fyzických v případě havárie) a spoustu dalších výhod v závislosti na úrovni virtualizace.

Proč virtualizujeme?

Smyslem virtualizace je především úspora nákladů, a to jak pořizovacích (nákup hardwarového vybavení), tak provozních (úspora elektrické energie, efektivnější využití sdílených systémových prostředků, snadná správa).

Zálohování a obnova infrastruktury

V rámci virtualizační infrastruktury bývá elegantně řešený proces zálohování, snadná obnova a snadné vyvolání testovacích obnov zálohovaných strojů za účelem ověření, že je záloha smysluplná. Dají se tak snadno naplánovat scénáře pro případ zotavení z výpadku.

Vysoká dostupnost

Dalšími nespornými výhodami virtualizace je vznik platformy, která vám umožňuje plánování vysoké dostupnosti, a to i přesto, že váš operační systém nebo aplikace tuto funkci nepodporují nebo tato schopnost znamená vysoké licenční poplatky.

Jaké virtualizační služby nabízíme?

Naše služby v oblasti virtualizace lze rozdělit na následující části:

Virtualizace serverů

Navrhneme, připravíme a zrealizujeme migraci vašeho fyzického prostředí, doporučíme vám vhodné hardwarové vybavení z hlediska výkonu (i s výhledem na několik let dopředu) a připravíme návrh vhodných softwarových licencí.

Virtualizace desktopů

Ve vaší virtuální infrastruktuře zprovozníme virtuální stanice pro vaše pracovníky, kteří se tak mohou snadno připojit k serveru s rychlou odezvou, aniž by museli mít na stole výkonný a hlučný počítač – vše se odehrává na serveru a pracovník je připojen firemní sítí přes tzv. tenkého klienta (jednoduchý počítač s minimální spotřebou, sloužící jako terminál).

HELPDESK (klientská zóna)

Registrovaní zákazníci mohou využít online aplikaci HELPDESK.

Pro přihlášení do aplikace klikněte zde:
(externí odkaz)

Taskpool
Nápověda

VZDÁLENÁ PODPORA

Logněte se do systému a náš tým Vám pomůže...

Pro připojení a aktivaci vzdálené podpory klikněte zde:

Dálková správa
Nápověda

NAPIŠTE NÁM

Naše produkty

Intel
HP